Історія ліцею
15 березня 1967 року рішенням Волочиського райвиконкому виділено приміщення для училища – двоповерховий занедбаний будинок колишнього маєтку графа Ледуховського, який розташовувався в старому парку на високому березі Збруча. Приміщення потребувало капітального ремонту як ззовні, так і всередині.
Спільним наказом Державного комітету УРСР по професійній освіті та Міністерства сільського будівництва 30 березня 1967 року в м. Волочиськ було створено професійно-технічне училище № 11 з метою забезпечення підготовки кваліфікованих робітників для сільського будівництва.
Першим директором училища призначено Г.М. Лепікаша, людину, яка захоплювалася технічною творчістю,була технічно грамотною і ініціативною, але без досвіду керівної роботи. Не дивлячись на такі обставини, директор зміг підібрати такий колектив, який за два тижні зробив усе можливе для того, щоб учні змогли сісти за парти.
В урочистій обстановці 30 березня 1967 року розпочали навчання 5 навчальних груп. 24 січня 1968 року колектив Волочиського МПТУ 11очолив В. Ф. Василюк. Колишній майстер гірничої справи, енергійна людина з перспективним баченням розвитку професійно-технічної освіти. Директор з перших днів своєї роботи почав активно зміцнювати комплектацію педагогічних кадрів. Педколектив поповнився хорошими спеціалістами, закуплялися необхідні інструменти, підручники, телевізори, проекційна апаратура. В лави педагогів влилися люди, які пропрацювали в навчальному закладі все життя: Лесик Раїса Ілінічна – викладач спецтехнології, Корчак Віктор Іванович – викладач, Бойко Лідія Миколаївна – майстер виробничого навчання, Огороднік Марія Станіславівна – викладач спецтехнології, Фрідріх Олександр Вікторович – майстер виробничого навчання, тощо.
25 лютого 1968 року – перший випуск молодих спеціалістів. Випускники Волочиського МПТУ 11 стали основним ядром будівельних колективів ПМК Хмельницької області.
У зв’язку з утворенням Хмельницького обласного управління професійно-технічної освіти, з 1 вересня 1970 року Волочиське МПТУ 11 перейменовано у Волочиське МПТУ 5. В 1976 році училище почало підготовку учнів із наданням повної загальної середньої освіти.
В 1971 році педагогічний колектив Волочиського МПТУ 5 очолив Іван Іванович Лесик, який вже три роки працював на посаді заступника директора по навчально-виробничій роботі. Здібний організатор, який зміг організувати роботу колективу в такому руслі, що училище стало одним з найкращих в області.
В червні 1999 року у зв’язку з виходом на заслужений відпочинок, Лесик І.І. покидає посаду директора, яку займає О.В. Фрідріх. Доля розпоряджається так, що ця людина до призначення директором, також віддала навчальному закладу багато років своєї праці, адже він прийшов на роботу в училище майже з початку створення, а з 1972 року, Олександр Вікторович працював старшим майстром і далі заступником директора з навчально-виробничої роботи.
Наказом Міністерства освіти України № 194 від 14.06.1999 року «Про вдосконалення мережі професійно-технічних навчальних закладів Хмельницької області» з 1 серпня 1999 року були ліквідовані професійно- технічні училища №№5,21 та створено на їх базі, шляхом злиття, Волочиське професійно-технічне училище №5.
Згідно з наказом Міністерства освіти України №377 від 16.03.2003р. з 1 липня 2003 р. професійно-технічне училище №5 реорганізоване у Волочиський професійний ліцей.
З 01.07.2009 року згідно наказу Міністерства освіти України № 474 від 04.06.2009 року припинено юридичні особи Волочиського професійного ліцею та Дзеленецького професійного аграрного ліцею та на їх базі створено Державний навчальний заклад «Волочиський промислово-аграрний професійний ліцей», який є правонаступником вищезазначених навчальних закладів.
З цього моменту навчальний заклад очолює Віктор Миколайович Дорох, який працює директором і в наш час.
Сьогоднішній колектив ліцею завзято і плідно трудиться заради того, щоб молоді люди могли отримувати хороші професійні знання, які необхідні для розбудови нашої держави.
Щороку вдосконалюється та модернізується матеріально-технічна база навчального закладу, навчальні майстерні, кабінети, лабораторії облаштовуються відповідно до сучасних вимог.
Згідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 266 від 26.02.2019 року, з метою оновлення матеріально-технічної бази закладів професійної освіти та сприяння якісній підготовці робітничих кадрів відповідно до сучасних потреб економіки створено навчально-практичний центр з професії «Верстатник деревообробних верстатів», який повністю відповідає сучасним вимогам.
Адміністрація, трудовий колектив ліцею весь час знаходяться в активному пошуку нових планів та ідей заради подальшого розвитку та життєдіяльності нашого навчального закладу, якому 30 березня 2022 року виповнилося солідних 55 років!